İletişim

e-posta: projepazari@bartin.edu.tr

Tel : 0 (378) 501 10 08

Arş. Gör. Ahmet KARAKUŞ: 0 (554) 609 71 97

Arş. Gör. Furkan AYAZ: 0 (539) 778 98 96

Arş. Gör. Mecit ÖGE: 0 (507) 100 17 05

Arş. Gör. Rizvan İMAMOĞLU: 0 (538) 333 64 95

Arş. Gör.Yasin ÖZGÜRLÜK: 0 (544) 530 80 62

Arş. Gör. Yusuf CEYLAN: 0 (506) 575 3770  

Posta Adresi:

Bartın Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Kutlubey Yazıcılar Kampüsü, 74110, Merkez/Bartın

2019

III. Ar-ge Proje Pazarı

III. Ar-Ge Proje Pazarı açılış toplantısı gerçekleştirildi

Üniversitemiz III. Ar-Ge Proje Pazarı açılış toplantısı Kutlubey Kampüsü Mimar Sinan Dersliği Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Mustafa Çalışkan, Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Balık, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ile birlikte İl yöneticileri, iş insanları, proje pazarı katılımcıları, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Haberin devamı ve fotoğrafları için tıklayınız…

Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilen “III. Ar-Ge Proje Pazarı” 33 farklı il ve yurt dışından gönderilen 204 projenin sergilenmesiyle başladı.

Üniversitemizin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliği yoğun katılımla başladı. Yurt genelinden 33 farklı ildeki 50 farklı kurumdan ve yurt dışından gönderilen toplamda 204 projenin yer aldığı etkinliğe, 42 farklı kategoride ‘Benim de bir fikrim var’ diyenler katıldı.

Haberin devamı ve fotoğrafları için tıklayınız…

Üniversitemiz III. Ar-Ge Proje Pazarı kapsamında düzenlenen konferansta konuşan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, “Teknoloji Çağında Yeni Eğilimler” ve “Yeni Nesil Üniversite” konularında bilgiler verdi.

Üniversitemiz III. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, bir konferans verdi. Etkinlikte ilk olarak “21. Yüzyılda Yeni Nesil Üniversite Nasıl Olmalı!” sorusu üzerinden bir konuşma yapan Rektör Karaca, “Üniversiteler zamanla değişmektedir. Böyle de olmak zorunda. Üniversiteler birbirine benzememeli ve bir arayış içerisinde olmalıdır. Bazen bir konu için başka bir örnekten kendimize özgü olarak esinlenebiliriz. Ancak aynı olma çabası içerinde olursak orada bir problem var demektir. Üniversiteler, bilginin üretildiği, tüketildiği, transfer edildiği ve ticarileştiği yerlerdir.” dedi.
Haberin devamı ve fotoğrafları için tıklayınız…

Üniversitemiz III. Ar-Ge Proje Pazarı’nda 33 farklı il ve yurt dışından gönderilen 204 proje arasından yapılan değerlendirme sonucunda en başarılı proje sahiplerine ödülleri verildi.

Üniversitemizin Ar-Ge ve yenilik bilincinin yaygınlaşması, proje hazırlama ve geliştirme kültürünün oluşması, finansman ve altyapı sıkıntısı ile uygulanamayan önemli projelerin ilgili kişi ve kuruluşlar ile buluşturulması amacıyla gerçekleştirdiği III. Ar-Ge Proje Pazarı ödül töreni gerçekleştirildi.  İki gün süren etkinlik kapsamında 33 farklı il ve yurt dışından gönderilen 204 proje arasından yapılan değerlendirme sonucunda en başarılı proje sahiplerine ödülleri verildi.
Haberin devamı ve fotoğrafları için tıklayınız…